Tek Tadımlık Hayat/ Lee Lipsenthal

“Her günü son günmüş gibi yaşayın. Nasıl olsa bir gün haklı çıkacaksınız.

Steve Jobs

Merhaba,

En büyük bilinmeyene, ölüme doğru çıktığı yolculukta cesareti, eyleme geçmeyi ve mizahı kendine rehber edinen Dr. Lee Lipsental‘ın bazen şiir, bazen bir bilgelik hikâyesi, bazen de dansa davet gibi okunan bu benzersiz kitabı, ölüm korkunuzu yenmenize ve hayatın olağanüstü yolculuğunun gerçek keyfine varmanıza yardımcı olacak.

Kitaptan sizlere ulaşmasını isteğim satırlar.

Ölümle karşılaşmak bize şu büyük soruları sordurur.

  • Ben kimim?
  • Neden buradayım?
  • Nereye gidiyorum?
  • Bunun ötesinde ne var?

“Bana göre en önemli şey, bu deneyimlerin benim hayatımın amacıdır ve gizemiyle ilgili sorularla donatmış olmasıdır. Kalbimizde çözüme ulaştırmadığımız her şey için sabredin ve soruların kendisini sevmeye çalışın.”

“Bazen susmak, sessiz kalmak ve dinlemek hayatla ya da ölümle ilgili en çok şeyi öğrendiğimiz durumlardır. Yeni bir şey yapmak ve görmek için koşuşturmaya ya da tonlarca gereksiz iş yapmamıza gerek yok. Sadece oturmaya ,dinlenmeye ve öğrenmeye ihtiyacımız var.

“Bu Zaman geçtikçe, benim hayat felsefem oldu. Her gün olan iyi şeyleri önemse ve bundan keyif al, olması gerektiği ya da olabileceği şeyden değil. ”

“Çoğu insanın hayatlarında zor dönemler yaşarken spiritüel aydınlanmalar yaşadığını, bazılarının geçmiş yaşam deneyimleriyle karşılaştığını, ama hepsinin evrenin büyüklüğünün farkına vardığını öğrendim. ”

“Bazı psikiyatrist  ve psikologlar deneyimlerin ortak bilinç dışından gelen bilgiler olabileceğini düşünüyor. Carl Jung bunu tanımlayan ilk kişiydi. Jung tüm canlıları birbirine bağlayan bir bilinçdışı alanından söz ediyordu.”

Bir düşünceye , bir duyguya ya da isteğe saplanıp kaldığımda , bir dakika kadar bu egzersizi yapıyorum ve bu , o düşünceden ya da duygudan uzaklaşmama yardımcı oluyor. Ağrım var, ama ben Ağrılarım değilim,”diye tekrar ediyordum.”

“Hayat boyu eğitime inanan bir öğretmen olarak, öğrenilen her şeyin öğretilebileceğini biliyordum.”

Yaşamı ve yaşanılanları güzel bir dille anlatan bu kitap size iyi gelecek.

Sevgi’yle

Yasemin Emre