Hissettiklerinizi, Yazmayı Şimdi Deneyin! Yazan, Yasemin Emre

Merhaba,

Bu süreç bittiğinde, dışarıdan gelecek virüse karşı dışsal ve içsel ne gibi önlemler aldığınızı öğrenmek isterim.

Malum, içimde yaşayan virüsün deneyim sahibi yaptığı alanların görülemediği yargıya maruz kaldığı zamanları yaşayan biri olarak, şunu söylemek isterim. “Moralinizi yüksek tutun.”

Doğada yaptığınız her tahribat, benim gibi çevre faktörlü insanların hastalığını tetiklerken, yaşanan, “salgın kanser hastalığını” psikolojik bir durum gibi görmeye çalıştınız. Oysa içinde şu an anlayabileceğin neler saklı, olduğunu, görebiliyor musunuz?

Hiç iyileşme yok mu?” diye sorduğunuz günü hatırlıyorum. “İçsel iyileşme var.” Dışarıda yaratılmak istenen kaos ve yıkım, ne zaman durursa, fiziksel iyileşme o gün gerçekleşecek.

Tecrübe edilmemiş yaşamı, yargılamak oldukça kolay. Bunlarda ayakkabılarım. Şimdi onları siz giyip dolaşın. Hissettiklerinizi, yazmayı şimdi deneyin…

Boğazıma, dolan çığlıkları, yaşamını yitiren dostlarımı gördükçe, çaresiz kalmanın; kemoterapi odasında “bana ne zaman sıra gelecek” hissiyatına, maruz kalmanın, sessiz bakışmaların; her günün yeni bir ölüme gebe olduğunun; yüksek doz, ilaçların verdiği kimyasal etkiyi azaltmak İçin, zihni iyi tutabilme çalışmaları; sürekli okuma halinin verdiği enerji, her anı yazarak, kaydetmek; farkındalık sahibi insanlara ulaşabilmesi için günlerce verilen mücadele. Her hastane kontrolünde, kanser hastalığının vücudun neresinde varlık göstereceğinin, tekrarlama sancısı.

Kısa bir süre önce, bütünlüğümü bozduğum o Gece, gökyüzüne bakarak, “Anlaşılması zor dünyada, insan denen varlığın kendi kendini tüketiyor olması, ahmaklık mı, akıllıca mı?” diye sormuştum.

Gözyaşlarımı, satırlar da okuyabildiniz mi?

Her yazımda, geleceği paylaştığımı anlayabildiniz mi?

Kalpler sağır olunca, çağrıyı duyabilmek pek mümkün olmuyormuş.

Şimdi saatler ON BİR’i gösteriyor. Acıyla mı, sevinçle mi yükseleceksiniz?

Karar sizlerin…

Sağlıkla ve Sevgiyle kalın.

Yasemin Emre

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s