Her an bize bir seçenek sunulur! Yazan, Yasemin Emre

Her an bize bir seçenek sunulur! Yazan, Yasemin Emre

Merhaba,

Karma, “ektiğini biçersin” ifadesi ile özetlenen evrensel bir yasadır. Karma Yasası veya Etki ve Tepki yasası olarak da adlandırılır. Newton, Albert Einstein’ın da doğruladığı gibi, her etkinin eşit ve karşıt bir tepkisi olduğunu keşfetmişti.  Bu prensibin yaşamın her alanını etkilediğini kendimize hatırlatmak da önemlidir.

Karmanın, kelime anlamı ”eylem” demektir. Her an bize bir seçenek sunulur – iyi olanı ya da şeytani olanı seçmek, nazik ya da kaba olmak, yavaş ya da hızlı hareket etmek, sadeleştirmek ya da karmaşıklaştırmak ve benzeri birçok seçenek. Yani nasıl davrandığımıza bağlı olarak karşılığını alırız. Bu kadar basit!  

İyi bir şeyler yapın ve karşılığında iyi bir şey alın. 

Dünyanın içinde bulunduğu gerçeği başka nasıl anlatabiliriz. Aşağıdaki yazığı beğenip, sizlerle paylaşmak istedim. Yaşanılan her şeye nasıl baktığınız sizinle ilgili.

Bazen insanlığı şenliklerden daha çok felaketler buluşturur, kavuşturur .

On binlerce sağlık görevlisi çok zor şartlar ve kendi sağlıklarını kaybetme riski altında hastalara yardım etmeye devam ediyor .

700 den fazla yolcunun virüse yakalandığı geminin kaptanı Gennaro Arma herkese destek olmakla kalmayıp, son yolcu ve mürettabatın güvenle gemiden ayrıldığını gördükten sonra, gemiden en son ayrılan kişi oldu.

Singapur’da yaşayan Jennifer Lee, yaşlıların kuyruklarda saatlerce maske almak için beklediklerini görünce , Vietnam’dan dostlarının yardımı ile getirttiği maskeleri yaşlılara dağıttı.

Nebraska ‘da ilk okul öğrencilerinin kendi elleri ile yazdıkları “ geçmiş olsun , en kısa zamanda iyileş “ kartları , öğretmenlerinin yardımı ile Nebraska sağlık merkezinde karantinadaki hastalara gönderildi.

Hastanedeki yetkililer , izolasyondaki hastaların çok duygulandıkların söyledi.

Karantina altındaki İtalyanlar, balkonlarından, pencerelerinden hep birlikte söyledikleri şarkılarla birbirletine ve insanlığa moral veriyor.

Bunlar da Karma.

Seçim bizim.

Sevgiyle,

Yasemin Emre

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s