Tanrılar Okulu, Stefano D’anna

“Yaz! Yazmak, varlığının etrafa saçılmış parçalarını bir araya getirebileceğin tek yol.”

Stefano D’anna

Merhaba,

Tanrılar Okulu, yıllar önce Suadiye D&R mağazasında, kitap raflarını incelerken, en çok satanlar bölümünde, karşıladı. Elime alıp dokunduğumdaki hisler ve kitabın giriş bölümdeki cümle.

Hayat; tıpkı bana yaptığı gibi, sizi de mengenede soluğunuz kesilinceye kadar sıktığında, sizi içinden çıkamayacağınız hayal kırıklıkları uğrattığında ve hiçbir çıkış yolu bulamadığınızda… işte ancak o zaman bu kitap, bir anda elinize geçecek ve sizi bulacaktır. Böylece Bireysel Devrim’iniz için, bir insanın hayal edebileceği en büyük maceraya hazır olduğunuzu bileceksiniz. Bütünlüğünüze ve yolunu kaybettiğiniz cennetinize yeniden kavuşmak.”

Okul

Dreamer, “Bütünüyle, dönüşmüş bir insan türü sahneye çıkmak üzeredir.” dedi…

Yeni insan kendisini sarıp sarmalayan kundak kıyafetlerini çıkarıp attı ve eski insanlığı binlerce yıldır hapseden zihinsel kozasına nüfus etti.”

Bu görülmemiş nitelik, bu dönüm noktası hali Homo Sapiens’ler içinde gerçek bir tür üretiyordu. İnsan türü, gelişim yolunun yön değiştireceği bir noktaya yaklaşmıştı. Çok farklı iki insan türü açıkça beliriyor ve birbirlerinden tamamen ayrı gelişmeye başlıyordu. İnsanlar, kim bilir ne kadar süre daha birbirlerini “insan” olarak adlandırmaya devam edeceklerdi, ama bu keşiften sonra artık birlikte yaşayan fakat kaderleri ayrı çizilmiş farklı türler olacaklardı. Dreamer, ufuk çizgisindeki bir noktaya dönerek, ezberinden okurcasına;

Yatay bir gerçeklik vizyonuna sıkışmış kalmış eski insanlık, sadece zıtlıklar oyunu aracılığıyla görebilir… kutuplaşmalar, hasımlıklar ve çekişmeler aracılığıyla algılar ve hisseder” dedi.

Vizyon ve gerçeklik bir ve özdeştir.

Dreamer, ” Yeni insanı belirleyen özelliği, zıtlıkların yanıltıcı doğasını fark etmiş olmasıdır dedi. “Eski insanın karşıtlık saydıkları, bir sopanın iki ucu gibi aynı gerçekliğin iki yüzüdür. İyi ve kötü, doğru ve yanlış, güzel ve çirkin, varoluşun birbirlerine karşıt biçimleri değil, gerçekliğin basamakları ve değişik düzeyleridir. Görünür düşmanlıkların arkasında onları birleştirebilecek ve daha yüksek bir düzene taşıyabilecek uyumlaştırıcı bir kuvvet bulunur.”

Yeniden doğmak, için öncelikle ölümün ne olduğunu bilmeniz gerekir. Kitaptan yaptığım alıntıyla yeni insanın tanımlamasını aramızdan ayrılan Stefano D’anna sözleriyle aktarmak istedim.

Kitapta kendinizle, olacak olan Dreamer ile tanışmanız dileğiyle.

Düşle, düşle, düşle

Asla düşlemekten vazgeçme.

Gerçeklik arkasından gelecektir.

Okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amacıyla.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Okuyunuz…

Dreamer’lara Sevgiyle,

Yasemin Emre

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: