Power, içinizdeki Sınırsız Gücü Keşfet

Merhaba,

İdeal günlerini bir kağıda yazmaları gerektiğini okurlar, ancak asla zaman ayırıp bunu yapmazlar ya da kafalarında tutmanın yeterli olduğunu düşünürler. Belki de öyledir ancak, bu da sizi yavaşlatabilir. Yazmak, arzunuzu gerçekliğin başka bir seviyesine getirir ve gerçekten ne istediğinizi pekiştirmenize yardımcı olur. Bu da bizi bir sonraki noktaya getirmektedir:

Gerçekten istediğiniz şeyi mi talep ediyorsunuz, yoksa istediğiniz şeyi elde etmek için yöntemleri mi talep ediyorsunuz?

Dışavurumunuza dair bir zaman çizelgesi yazıyor musunuz?

Temiz bir sayfa açarak yaratmak.

Gözlerinizi kapatın ve sadece gerçekliğinizi tamamen sil baştan yaratmaya başladığınızı varsayın. Üzerine istediğiniz her şeyi boyayabileceğiniz tamamen boş bir tuvale sahipsiniz. Elbette hayatınıza halihazırda büyük mutluluk getirmiş durumları tuvalinize boyamakta özgürsünüz, ancak size mutluluk getirmemiş olanları dahil etmenize hiçbir şekilde gerek yok.

Bazı durumlarda bu pek de mümkün olmayabilir, özellikle de mutluluk getirmemiş olan “durumların” bazıları, uzun bir geçmişe sahip olduğunuz hayali desteklemeyen, insanları içeriyorsa. Bununla birlikte, suçluluk hissi ya da egonuz size bir şey hakkında nasıl hissetmeniz “gerektiğini” söylüyorsa, o his dışında herhangi bir şeyle bağlantınız size ya da bahse konu olan kişi ya da duruma hizmet etmez.

Bob Doyle, Power, içinizdeki Sınırsız Gücü Keşfet, kitabında bu satırlarla bilgiyi hatırlatıyordu.

Hatırlamaktan büyük keyif aldığımı belirtmeliyim. Benim gibi kişisel gelişimin ne olduğunu kavrayanlara bilgiyi tekrar etmek iyi gelir.

Yazarın Dr. Joe Vital’in satırlarından destek alarak, kitaba başlıyor olması, ayrı bir hatırlatmak.

Dr.Joe Vital, 2014 yılında Mucize Koç’luğunu anlamaya çalıştığım zamanlarda, evrenin gönderdiği özel bir insandır.

Kitap birçok bilgiyi tekrar satırlara aktarmamı sağladı.

Sonsuz olasılıkları görme becerisi geliştirmek için yeni bir sayfa açmak lazım.

Ben de uzun bir zaman önce öyle yaptım…

Öğrendiklerimi, uygulama alanları yarattım.

Gelişim sürecinize destek olan, yeteneklerinizi ortaya çıkaran, başınıza gelen her şey için teşekkür edin. Spiritüel bir varlık olarak, deneyimlediğimiz insan olma sürecinde, başınıza gelenler sayesinde hayatınızı farkındalıkla görme becerisi geliştirdiniz. Ayrıca tüm yaşanan acılı, yoğun süreçten yaratım adına ürünler çıkardıysanız, amacınızı gerçekleştirmişsiniz demektir.

Kitabı okurken, bilgiyi tekrar hatırlamak yüzünüzde kocaman bir gülümseme yaratıyorsa, öğrendiklerinizi yaşamınıza aktardıysanız, başarmışsınızdır.

Özgürlük mü?

Güvenlik mi?

Huzur mu?

Sorusuna huzurla yaratmak diyebilmek, yeni sayfaya özenle istediklerinizi tuvale resmetmek büyük keyif.

Eviniz bedeniniz. Bedeninizde karşılaştığınız her durumu aşmak İçin kullanmak, geçirdiğiniz süreci izlemek ve istenilen noktaya gelmek.

Okul hayatında, çalışma hayatında sorumluluklarım üzerinde çalışırken, sağlık konusunda zorlu bir hastalığın üzerimde yarattığı etki. Sorumluluğumun ne olduğunu defalarca anlatmış olmalı.

Bütünlüğümü bozduğum nadir zamanlarda, içinde bulunduğum durumun, sorularını sorduğum, cevabını özenle veren ve yanlız olmadığınızı hissettiren, Mentör (Mucizeler Kursu) olması benim için hayatta sayılacak mucizelerden biri.

An’lam ARAYIŞI yolculuğumda beni geliştiren, yeteneklerimi ve tercih etmem gereken şeylerin farkına vardıran, eğitimlere ve sevgiyle okuduğum tüm kitaplara, ayağa kaldıran içimdeki güce, teşekkür ederim.

Okuyalım…

Sevgiyle

Yasemin Emre

Yayınlayan

KitapSever Blog Yazarı

“Bir kadın kitaplar uğruna yanabiliyorsa, kitapların içinde birşeyler olmalı...” Ray Bradbury

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s