Mısır’ın Ölüler Kitabı, Peter Le Renouf

“Belki de ölümle karşılaşan insan ilk defa doğaüstü fikrine sahip olmuş ve onu görmekte olduğunun ötesinde ümit etmek istemiştir. Ölüm ilk bilinmeyen oldu. Bu insanı diğer sırların yolu üzerine çekti. Düşüncesini görünürden görünmeyene, geçiciden ebediye, insaniden ilahiye yükseltti.”

Merhaba,

Ölüler kitabı, her ölünün, etheral varlıklara ya da bedenlere açık hale gelmek için, kendini bütün o materyalize olmuş prensiplerden tek tek soyarak geçirdiği transformasyonların tam bir listesini verir. Üstelik kadim Mısırlıların, Reenkarnasyon hakkında hiçbir şey bilmediğini ve öğretmediğini ispatlamaya çalışanlara şunu hatırlatmalıyız ki ölünün “Öz” ünün (Ego ya da Benlik) Sonsuzluk’ta yaşadığı söylenir; o ölümsüzdür, Güneş kayığı ile birlikte gelir ve onunla birlikte kaybolur, yani gereklilik döngüsü gereği. Bu “Öz” Tiaou’dan (hayat sebebinin diyarı) yayılır ve gündüz Dünya üzerindeki yaşama katılır, geceleri Tiaou’ya geri döner. Bu Ego’nun periyodik varoluşlarını ifade eder.

Öyleyse Tiaou nedir? Gece Güneşi’nin yoludur, aşağı yarımküre ya da Mısırlılar tarafından Ay’ın karanlık bölgesine yerleştirilen cehennem bölgesidir. Onların ezoteriminde insan varlığı Ay’dan gelmiştir(üçlü sır-astronomik, fizyolojik ve psişik) o bütün varlık döngüsünü geçmiş ve sonra ondan tekrar doğmadan önce doğum yerine geri dönmüştür.

Belki de Ölüler Kitabı tanrıların eseri. İnsan düşüncesinin meydana getirdiği en eski eserdir.

Okuduğum kitapta, Ölüler Kitabından bahsedilince detayları paylaşmadığımı fark ettim.

Psikospiritüel eğitim alınca, derinlere dalmak olası hale geliyor. Ayrıca mevcut bilgi sınırsız. Toksinden arınmayı bilen, kendini geliştirmeyi seçen birey, evrene serpiştirilmiş bilgileri toplamak almak İçin sürekli okuyor. Haliyle kitaplarda hep bir üst bilgiyle karşılaşıyor olmak, şaşırtmıyor…

Okuyalım.

Sevgiyle

Yasemin Emre

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: