Yeni Bir Yıl Ne Getirebilir?

Yeni Bir Yıl Ne Getirebilir?

Merhaba’

2018 yılı, sizlerin olduğu gibi, benim içinde oldukça çok zorlu geçti.

Nüks, ameliyat, kanser tedavi süreci için, kemoterapi, Işın derken, dokuz ay geçti. Her evresine uyum sağlamak gerekiyordu. Tanıdığım , yanımda olan ve benimle birlikte yürümeyi seçen tüm “dostlara” teşekkür ederim.

Ayrıca, bu yıl “başarı” kelimesini çok irdeledim. Kelimenin, kişiden kişiye değişen bir havası var gibiydi.

Yasemin, başarı senin için nedir?” diye sordum. Düşünmek, sıkça yaptığım bir şey. Yazmak İçin bolca gerekiyor. Başarı, “insan olmaya bir adım daha yaklaşmak” dedim. Yani düzelmekti, yani ilerlemekti.

Bu sene çok faklı bir şey dilemek istediğimi fark ettim. “İnsan olmak” İçin ilerlediğimiz bir yıl olsun. Bolca “hakikati” ve “gerçekleri“, okuduğumuz, öğrendiğimiz bir yıl olsun. Top yaptım, gökyüzüne fırlattım.

Bu süreç bütünün hayrına, insanlığın hayrına olsun.

Herkese Mutlu Yıllar.

Sevgi’yle,

Yasemin Emre

Yeni Bir Yıl Ne Getirebilir?” üzerine 8 yorum

   1. Kanser tedaviniz için geçmiş olsun dedim, başlığınız için de pes etmememizi vurgulayan yeni yıl temennisi. Bulardan hangisi yazınız ile alakasız Yasemin hanım?

    Beğen

   2. O zaman durum daha vahim. Çünkü cümlelerimde ki zeka oyunlarını anlayacak kadar yaşca benden büyük ve kültürlü biri olduğunuzu düşünüyordum. Tek bir kelimeye bu kadar anlam yüklemeyin lütfen ne demek istediğiniz net anlaşılmıyor. Ve dikkat ederseniz orada ki temennimiz “Birinci çoğul şahıs eki ve gelecek zaman eki” almış yani kendi temennimden bahsediyorum bunu neden üzerinize alınıp offensive bir soru sorup bana bu açıklamaları yapma gereği duyduruyorsunuz anlamış değilim. Hemen çıkıyorum buradan.

    Beğen

   3. Yargı rolünü kime versem diye düşünüyordum. Bu rol sizde iyi duracak. Üstelik konu hakkında çalışmanıza gerek yok. Müthiş, potansiyel var. Ayrıca birine yaşına hatırlatmak, ego sahibiyim demenin başka bir şekli. Yaşını kimsenin sormam. Yüreğinizi olduğu gibi döktüğünüz için de teşekkür ederim. Umarım size bir şey kaldı. Sevgiyle 😊

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s