Cahillik Kimsenin Kaderi Değil, Yazan Yasemin Emre

“Cahillik Kimsenin Kaderi Değil, Yazan Yasemin Emre” üzerine 12 yorum

  1. Freud’ün okuduğum bir kitabında şöyle der; önce totem vardı. Ona inandılar. Sonra ahlak oluştu. Ve birbirlerine eş vermek bile sınırlandırıldı. Zaman biraz daha geçti ve dinler oluştu. İnsanoğlu bukadar aşamadan geçtikten sonra bir insana tapar oldu diyor. Bu insanların hepsi insan bilimini araştırıyor. Dinde inanç. İnsanlar birçok şeye inanabilirler. Saygımız sonsuz olmalı. Bizlerin görevi durumun gerçeğini paylaşarak insanlara yeni bir bakış açısı sunmak. Diretmeden güzel bir lisansa ifade edebilmek. Sevgiler

   Beğen

   1. Kuran 1400 yıl önce indi. İlk insanda ilk Peygamberdi. Ayrıca bilim insanları big bangi 30 40 sene önce öğrendi halbuki kuran 1400 yıl önce Enbiya suresi 30. Ayette bunu bildirmişti. Dünyanın yuvarlak olduğu 1597 de yılında öğrenildi halbu ki Allah, kuranda 1400 yıl önce Naziat suresi 30. Ayette bahsetmişti. Ve Allah o zamanda inkarcılara o inkarcılar görmez mi biz yerle gökler bitişikken ayırdık der. Yani o zamanda Allah bildirmişti. Senin dediğin o saçma sapan kimse Allah’ın saptırdığı kimsedir. Ayrıca ateizm denen safsata 18.yy da ortaya çıkmış bir hikayedir.

    Beğen

   2. Evet söylediğiniz şeylere bakın. 100 sene önce ayın kendi ışığı olduğu zannediliyordu fakat bilim öyle olmadığını ispatladı. Halbu ki Allah 1400 yıl önce kuran da bundan bahsetmişti.

    Beğen

   3. Anlatmak istediğinizi gözden geçirmek istersek, dünya üzerinde var olmuş her şeyin tek kaynağının yazılı olduğu yer Kuran Kerim olduğu mu? Ya da anlatmak istediğiniz nedir?

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s