Huzur da Olmak!

Merhaba,

Güneş, güne tüm heybetiyle tepeden bakarken, gökyüzünü Ve yaşamı güneş gözlüklerimin ardından seyrettim. Yaşamın üzerimize yağan ışıltısı Ve ben de oluşan mutluluğu. Mavinin , beyazla buluşması. Şimdinin verdiği içsel huzur.

Yürüdükçe keyiflendim. Yürürken tam yanıma bir dostu almışçasına keyiflendim. Dosta sordum, “Hata nedir? ” diye. Cevabı sessizlikte kalbim de buldum.

Hatalar, yalnızca eksik kalmış iyi niyetlerdir.

Hayatta en zor ulaşılan şey içsel mutluluk. Kaç deprem, kaç fırtına Ve hüzün dallarımızı kırarken, çiçeklerimizi toprakla birleştirirken, yarına doğan umutlar olmasa; emekle, toprakta ekin, bizlerde yaşam sevinci eksik kalırdı. Oysa yaşam her sancısıyla bizleri güne ve yarına yeniden doğuruyor. Hesapsız sadece oluşun muazzam akışına teslim ediyor.

Yaşam içerisinde öğrendiğim en değerli şey benim yaptığım bir şeyden dolayı iyi olan şeyler tetiklenirken. İşte hata dediğim şeyde belki bir hanenin, İnsanın, yaşamın umutsuzluğu, mutsuzluğu olabilir. Kalbime sordum, bir fısıltı eşliğinde. “En çok ne mutlu eder, seni ” diye. “Huzur da olmak” dedi.

Birkaç saat sonra derin bir uykuya geçecek yaşamda, kafamı yastığa koyduğumda, vicdanımın mahkemesinden rahatlıkla geçebiliyorsam, hislerim tüm güzellikleri beraberinde getiriyor. Rüyalarım renkleniyor, müzik eşliğinde.

Hayatımda onca şeyi planladıktan sonra, yere öyle bir düştüm ki tüm yaşamım sağlığım oldu. Bu süreç içinde öğrendiğim en önemli şey kendimi hiçbir şey için üzmemek. Eğlendim, gülümsedim ve karşıma çıkan her durumu ağarlamayı bildim. Arada durup manzarayı seyrettim. Yenilenen ve gelişen ben uzun bir zamandır, kalbiyle görüyor Çayımı içerken, kelimelerimi, şu anımı Ve yarınlarımı, sevgiyle, akışına bıraktım.

İnsanı sıcak tutan tek şey tam iyi niyettir.

Huzur dolu güzel bir akşam dileğimle.

Sevgiyle

Yasemin Emre

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s