Korkuyla Yüzleşmek

Korkuyla Yüzleşmek

Merhaba,

Korkularıyla yüzleşenler burada mı?

Gece, sadece gece olduğu İçin, etrafı karanlığa gömerek çocukluk korkularını uyandırır, yalnızlıktan ve tanımadıklarımızdan ne kadar korktuğumuzu hatırlatır bize. Bu hayaletleri alt etmeyi başarırsak gündüz karşımıza çıkanları da kolaylıkla alt ederiz. Karanlıktan, korkmuyorsak, aydınlığın dostu olduğumuzdandır.

Tüm bu zorlu ve acılı boşluktan geçerken, saf bir aydınlık ve sevgi ile yükselmek istemez misiniz?

Bir yaz gece, fonda çalan müzik, dalgaların sesi ve gökyüzündeki yıldızların şöleni. Gece’nin karanlığındaki, masalların doğum sancısı.

Gülümseyerek , geleceğe not bırakıyorum.

Korkunun sana bir şey kazandırmadığını, senden çok şey götürdüğünü anlayacaksın. Bu frekans boyutunda yaşamak, karar vermeni, kimliğini, hayata karşı duruşunu etkileyecek. Beraberinde birçok olumsuz duyguyu getirecek.

Acılarına sahip olduğun günden itibaren, anlatıyorsun ve yaşıyorsun. Bir yıl, sonra da bir ömür anlatıyorsun. Önce herkesten, sonra kendinden uzaklaşıyorsun. Kendini sağlıklı duygularla beslemediğin sürece kendine yenilirsin.

Çünkü acı beden dram sever. Vücudunda seninle yaşar. Dramdan beslenir.

Kendini sevmeyi öğrendiğin de ( ki bunun için hayatta bulunuyorsun) sevgiyle, tüm hücrelerini olumlu duygu ve eylemlerle dolduracaksın. Acına gömüldüğün her gün, kendi harika yaşantından çalıyorsun. Sonra kendi kendine inişe geçiyorsun. Ve sen bunu defalarca deneyimledin. Ayağa kalk ve yürü. Bu defa öyle bir sağlam bas ki yere.

Lütfen silkinip kendine gel.  Ne yaşamak istiyorsan, onu yaratıyorsun. Önünde seni bekleyen güzel geleceği gör. Kimsenin ilgisini çekmeye de ihtiyacın yok. YENİLENMEK için eski seni göndermek şart. Sen hele bir dene, yapıp yapamadığını o zaman anlarsın. BAŞARDIM, demek istiyorsan, kendin üzerinde çalışırsın. 

Geç olmadan, kaldır kafanı, gökyüzüne bak. Yaşamın sana neler, anlattığını duyabilmek için. 

Sevgiyle, Gece’ye

Yasemin Emre

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s