Kendi Önünüzden Çekilin, Gay Henricks

Olumlu enerji akışını durduran davranışları hayatımdan çıkarabilirsem kendimi her zaman harika hissetmeyi öğrenebilir miyim? 

Merhaba,

Gecenin tüm enerjileri uykuya dalmış ve bizler uyanıkken, kaleme kuvvet diyerek, bitirilen bir kitaptan nefes alalım. Harika bir gün ve akşamın keyifli renkleriyle yürüş yapmak ve mavinin eşsizliğini solumak. Yaşam buna derim.

Kendi Önünüzden Çekilin,  Gay Hendricks. Kendisi psikolog ve Koçluk yapıyor.

Haddini bil! Sınırı aşma!” uyarısını çocukluğumuzdan itibaren duymaya başlarız. Hep sınırların içinde kalmaya, hizaya gelmeye zorlanırken aslında gönlümüzün çektiği gibi, dolu dolu yaşamaktan; hayatın her alanında sıra dışı başarılar, mutluluklar, hazlar tatma olanağından da kendimizi mahrum ederiz. 
Bilerek veya bilmeyerek, herkes kendine bir “üst sınır” belirler. Yapabileceğim budur üst sınırı… Peki, insan kendine koyduğu yapay sınırları aşarsa ne olur? Şaşırtıcı ama kendi koyduğu sınırı aşan insan kendini sabote etmeye başlar. Başaracağını, sahip olabileceğini, ulaşabileceğini hiç düşünmediği bir şeyi elde ettiği anda sıkıntılar, sorunlar yaşamaya başlar, hatta hasta olur.

Şu bir gerçek ki, yaşamınızda daha fazla sevgi ve mutluluğa, daha büyük başarıya, refaha ve yaratıcılığa doğru yol aldığınızda bu “üst sınır problemi” ile karşılaşırsınız. Kendi kendinizi frenlemeye, iç engellerinize takılmaya başlarsınız. Saklı korkularınız harekete geçer ve sizi teslim alır. Bu iç engelleri, gizli sınırlarını aşan herkes hayal edemediği şeylere ulaşmak için de en büyük sıçramayı yapmış olur. 

Farkındalık soruları sizlerle. İçinizde hiç kullanmadığınız potansiyeli %100’lük ortaya çıkarmaya ne dersiniz?

  • Benzersiz yeteneğim nedir? 
  • Yaptığım işte, harcadığım zamana kıyasla beni en fazla tatmin eden ve en bereketli şey nedir?
  • Hangi işi yaparken bana iş yapıyormuşum gibi gelmiyor?

Sevgi’yle

Yasemin Emre

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s