Milton Erickson, “Sesim Seninle Her Yerde” Telkin Hikayeleri

Milton Erickson, “Sesim Seninle Her Yerde” Telkin Hikayeleri

“Yarın bir başka gün… ”

Merhaba,

Milton Erickson hayatından. Teşekkürler

Kırk dönümlük bir araziyi kazıp çapalayarak bir yaz harcadım. Babam toprağı sonbaharda ve ilkbaharda tekrar sürdü ve yulaf ekti. Yulaflar çok iyi büyüdü ve çok iyi bir ürün almayı umduk. Yazın sonuna doğru, bir perşembe akşamı, ürünün nasıl gelişmekte olduğunu görmeye, ne zaman hasat edeceğimizi tespit etmeye gittik. Babam yulafların saplarını inceleyip “Evlat” dedi. “Dönüm başına 300 değil en az 900 kiloluk bir hasat olacak. Ve hafSen sadece içe dönersin, içe dönmek zorunda kalacaksın da: dışarıdaki yolculuk sona erdi. Dış dünyada erişilebilecek her şeye erişildi.

Mutlu Mutlu yürüyüp 35 40 tonluk yulafı ve Bunun ekonomik olarak bizim için ne demek olduğunu düşünüyorduk. Hava atıştırmaya başladı. Bütün bir perşembe gecesi yağdı. Bütün bir cuma günü, bütün bir cumartesi günü, bütün bir pazar günü yağdı ve pazartesi sabah erken saatlerde yağmur dindi. Suyun içinden geçerek araziye vardığımızda arazinin dümdüz olduğunu gördük. Arazi tümüyle düzdü ve ayakta duran bir tane bile yulaf sapı yoktu. 

Babam “Umarım yeterince yulaf olgunlaşmıştır, böylece yeniden sürgün verebilir. Bu şekilde sonbaharda hayvanlar İçin yeterince yeterince yeşil yemimiz olu, gelecek yıl başka bir yıldır” dedi. 

Bu tema yarının bir başka gün olduğu, güneşin yine doğacağı , ne olursa olsun dünyanın sonunun olmayacağı , ne kadar dümdüz olduğunuzu hissederseniz hissedin yeni filizler ve sürgünler olacağını anlatıyor. 

Sevgi’yle 

Yasemin Emre 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s