Kod Adı Tanrı, Mani Bhaumik 

Kod Adı Tanrı, Mani Bhaumik 

IMG_6347

 Tüm zamanların tek gerçekliğini arayanlara adanmıştır. 

Merhaba,

Uzun bir zaman önce okuduğum harika kitap, Kod Adı Tanrı, Mani Bhaumik sefaletten zenginliğe uzanan hayat öyküsünü ve hayatının amacını tüm detaylarıyla anlatıyor. Bilim ve ruhaniyet arasındaki altın anlamı nasıl yakaladığından bahsediyor.

Doğruyu söylemek gerekirse , aslında bilim ” neden” sorusuyla , egzotik matematik kavramları şeklinde çok dans etti, ama neredeyse tüm tahminler rulet oyunundaki olasılık oranlarıyla benzeşti. Öyle ya da böyle, biz varız. Bazen sanki şans eseri yapışan bir yön değişmesiyle , bir şeyler bir araya geliyor ve bizim görüntümüzü oluşturuyor. 

Tarihten önce ne vardı?” sorusuna Ortodoks bilimi hala “hiçbir şey” diye cevap veriyor ve istemeden değneğini, biz zamanlar Rene Decartes’ in de yaptığı gibi , teologlara döndürüyor. 

Bir şeyin, hiçbir şeyden gelir olma fikrinden rahatsız olanlar İçin, dünyanın ruhsal eğitimleri ve gelenekleri tüm zamanlar bir cevap sunarlar ; ” Tanrı önce geldi. Tüm diğer şeylerden farklı olarak ,Tanrı” yaratılmayandır. “Birçok teolog ve az sayıda birkaç bilim adamı bunu burada bırakma konusunda tatminkar bir tutumdalar, çünkü zamanın başlangıcı öyle bir eşik ki , daha hiç birimiz öyle yakın zamanda ondan kolay kolay geçemeyeceğiz. 

Yazar hayatında belirlediği her adıma gelirken, kendindeki içsel gediği fark ettiğinde Om’lamaya başlıyor.

Kariyeriniz, paranızın çokluğu ya da istediğiniz her şeye ulaşabilir olmanız, tamamlandığınızı göstermez. Farkındalıkla alacağınız yol içsel tamamlanmaya getirebilir. 

Sevgi’yle

Yasemin Emre

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s