Her Şey Yolunda , Louise Hay

IMG_6352

Beni tümüyle destekleyen yeni kurallarla yeni bir hayat yaratıyorum.

Merhaba,

Tiroit sorunları olan insanlar çoğunlukla o kadar geçirgen ve sezgiseldirler ki başka insanların hayatlarında onları daha iyi kılacak neyin vuku bulması gerektiğini görebilirler. Ne yazık ki, onların çözümleri çoğunlukla rağbet görmez ve bu insanlar , sık sık, bildikleri şeyi sosyal olarak kabul edilebilir bir biçimde nasıl dile getireceklerini bilmezler. Onlar, çoğunlukla , istedikleri şeyi ima ederek ya da tereddütle konuşarak kendilerini dolaylı olarak ifade etmeye çalışır ve bunu çatışmadan kaçınma çabasıyla yaparlar. Ancak, eğer bir durum çok kötüleşirse ya da onların düş kırıklıkları çok yoğunlaşırsa birden patlarlar ve bu karşılarındaki insanların içlerine çekilmelerine ve söyleneni işitmemelerine neden olur.

Tiroit sorunları, ister Graves hastalığında olduğu gibi tiroidin aşırı çalışması, isterse Hashimoto hastalığında olduğu gibi az çalışması olsun çoğunlukla iki duygusal merkez tarafından yönetilir. Bu iletişim kalıbı güvenli olmayan aile ve arkadaş gruplarından çok tipik olduğundan , birinci ve beşinci duygusal merkezler çoğunlukla birlikte etkilenir. Birinci duygusal merkezin de devrede olmasının nedeni, belli türde tiroit sorunlarında genelde bir bağışıklık unsurunun bulunmasıdır. Bu yüzden , tiroidimizi iyileştirmeye çalışırken bağışıklık sistemimizi incelememiz yararlı olur. 

Tüm sağlık sorunlarında olduğu gibi, 🔑 anahtar hastalığı tetikleyen düşünce ve davranış kalıplarını tanımlamak ve onları olumlu, iyileştirici kalıplara dönüştürmektir. 

“Eski sınırlamaları aşıyor ve artık kendimi özgür ve yaratıcı bir biçimde ifade etmeme izin veriyorum. “

Tiroid aşırı çalışıyorsa ; ” Ben hayatın merkezindeyim ve kendimi ve gördüğüm her şeyi beğeniyor ve onaylıyorum”

Tiroidin az çalışması ; “Beni tümüyle destekleyen yeni  kurallarla yeni bir hayat yaratıyorum. “

Hedef , hayatınızda , özellikle iletişim biçiminizde dengeyi aramaktır. Hayatta , arka planda kalıp başkalarının yol göstermesine izin vermenizin mantıklı olduğu anlar vardır. Bazen görüşlerinizi kendinize saklamak akıllıca olur. Ancak, zamanla bu kendini göstermeme tutumu, sağlığınıza , ilişkilerinize zarar verici olabilir.

Ne zaman hiç bir şey söylemeyeceğinizi ve ne zaman her şeyi söyleyeceğinizi ya da orta yolu bulacağınızı öğrenmeniz gerekir. Bu ince bir iştir. 

Yeni iletişim tarzına adım atmanız kolay olmayacak. Eğer yıllar boyunca sessiz kalmışsanız görüşlerinizi küçük biçimlerde ve güvenli yerlerde ifade etmeye başlamanız en iyisidir. Hayır” demeniz kadar basit bir şey bile size insanlara ne düşündüğünüzü söylemenin tadını hissettirebilir.

Spesifik bir hastalığa sahip olduğunuzda, misafirleriniz kapınıza birden gelmiyor. Misafirleriniz geldiğinde size,en iyi şekilde ağarlamak düşüyor. Yukarıda belirttiğim gibi kendimi gözlemleyerek içinde bulunduğum durumun gerçeğiyle, iyileşebilmek için bilgi sahibi olmakla birlikte, uygulama egzersizleri yaparak iletişimde dengeyi kurmaya çalışıyorum. 

Louise Hay kaleminden destek aldığım satırlarla, “Dünya dinlemektedir. Her şey yolunda”demek istiyorum.

Sevgi’yle

Yasemin Emre

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s