Sanatçının Yolu , Julia Cameron

Sanatçının Yolu , Julia Cameron

Yaşam nasıl görüyorsanız o şekilde ilgi alanlarınızı geliştirin, insanlar, nesneler, edebiyat, müzik; dünya o kadar zengin ki hazineler , güzel ruhlar ve ilginç insanlarla dolu. Kendinizi unutun!

Merhaba,

Yaratıcı iyileşme sırasında evrenin, bizim yeni ve büyüyen planlarımızı destekleyeceğine bir türlü inanmayız. İyileşmeyi istemeyecek kadar cesuruzdur ama evrenin gerçekten ilgi göstermesini istemeyiz. Başarı ile başetmekte zorlanırız, kendimizi sahteci olarak görürüz. 

Başarı geldiğinde biz gitmek isteriz.

Nedeni belli! Kendimizi yaratıcılık yolunda beslemeye çalışmak, çoğumuz İçin korkutucudur. Böyle bir çalışma evrenin kapılarını açtığında” Dur bir dakika ! Yavaşla bakalım” diye tepkide bulunur ve geri çekiliriz.

Zihni bir oda gibi düşünmeyi severim. O odada yaşam, Tanrı, mümkün olan ve olmayan şeyler ile ilgili düşüncelerimiz vardır. Odanın bir kapısı vardır. Kapı biraz açıktır ve biz aradan, dışarıda parıltılı bir ışık görürüz. Bu parıltılı ışığın içinde, yepyeni çok farklı düşünceler vardır ve biz onları içeri bırakamayız. Kendimizi rahat hissettiğimiz düşünceler odada bizimle birliktedir. Diğerleri dışardadır ve biz onları orada tutarız.

İyileşme öncesindeki yaşamımızda, tuhaf veya tehdit edici bir şey işittiğimizde kapı tokmağını yakalar ve kapatırdık. Çabucak.

Şu anda yaratıcı iyileşme içinde olduğumuza göre denememiz gereken başka bir yaklaşım var. Bunun için kuşkucuğulumuzu bir kenara koyar kapı önünden tuhaf bir fikir veya rastlantı geçtiğinde biraz daha aralarız.

Yaratıcı iyileşme her şeyden önce , açık fikirlilik üzerine bir alıştırmadır. Zihninizi, kapısı aralanmış o oda olarak düşünün. Kapıyı biraz daha itmek, açık fikirliliğe doğru bir adımdır. Zihninizi açma egzersizi yapın.

Sevgi’yle

Yasemin Emre

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s