Leon Denis

Leon Denis

Gelişim için,  geçmiş yaşam anılarının unutulması.

Merhaba,

Buraya yeteneklerini harekete geçirmek, geliştirmek ve Yen’i yetenekler edinmek üzere gelmiş olan insan, geriye değil, ileriye bakmak zorundadır. Gözlerinin önüne , gelecek, umut ve vaat dolu bir halde serilmekte; büyük yasa ona korkmadan ilerlemesini emretmekte ve yürüyüşünü daha bir kolaylaştırmak, onu her türlü bağdan ve yükten kurtarmak İçin geçmişinin üzerine bir örtü sermektedir. Belimizi büken anı yükümüzü hafifleterek yukarılara doğru tırmanışımızı daha bir kolaylaştırmak, bedel öderken ki acımızı daha bir azaltmış olan Aşkın Kudret’e şükranlarımızı sunalım. 

Bazen, bize unutulmuş hatalar yüzünden cezalandırılmış olmanın adaletsizlik demek olduğu öne sürülerek itiraz edilmektedir, sanki unutma olgusu hatayı silermiş gibi! Örneğin, bize şöyle demişlerdir : ” Gizlice hazırlanan fakat üzerinde bizzat bir değerlendirme yapamadığımız adalet, büyük bir haksızlık diye nitelendirilmelidir.”

Ama ilkin bizim için her şey bir sır değil midir? Yerden biten bitki filizi, esen yel, kıpırdayan hayat, sessiz gecelerde kayan yıldız, kısacası her şey sırdır. Eğer sadece iyi anlaşılmış şeylere inanacaksak, bu, nelere inanacağız demektir?

Hayatın amacını ve dünyayı ilahi adaletin yönetip yönlendirdiğini bilmemiz gerekmektedir. Herkes hak ettiği yerdedir, her şey gerektiği şekilde yürür. Rehberimiz olarak şuurumuz yok mu ve semavi üstatlar zihinsel karanlıklarımızın içinde ışıl ışıl parıldamıyorlar mı? 

Hepimizde,  içinde her şeyin silinmez harflerle yazılmış olduğu gizemli bir kitap mevcuttur. Dünya hayatımız sırasında görüşümüze kapalıdır, ötealeme geçince de açılmaktadır; gelişmiş ruh varlığı onun sayfalarını istediği gibi okuyabilmektedir. O orada, ete kemiğe bürünmüş bir varlığın zorluk çekeceği türden öğretiler, izlenimler ve heyecanlar bulmaktadır.

Arınmış ruhlar (canlar) için anı, direşken bir şeydir. Gelişmiş varlık , geçmişte dilediğince tekrar tekrar yaşama, bugünü sonuçlarıyla birlikte görme ve dipleri zaman zaman kendisi için parıltılarla aydınlanan ve sonra tekrar karanlıklara gömülen gizemli geleceğin içine nüfuz etme gücüne sahiptir.

Sevgi’yle

Yasemin Emre

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s