Dr. Kuantum Fred Alan Wolf

Dr. Kuantum Fred Alan Wolf

Özün zamansal tuzaklardan kurtulmasıysa uykuya dalmasına yol açar: Öz hiçliğe döner. Uyanması İçin Yen’i bir yansımanın gerçekleşmesi gerekir. 

youtu.be/sODNdRF_yP0

Merhaba,

Ruh her an madde bağımlısı olma tehlikesi altındadır. Madde halindeki kendi imgesine bağımlı hale gelebilir. Öz halindeki ruh maddeye yansımasıyla savaşısürdürecek, imgesini maddi sınırlardan kurtarmaya çalışacaktır. Bu ” imge” göründüğünden daha çok anlam içerir : maddeye gömülü ruhu barındırır. Nihayetinde ruh kendisini kurtarır ancak aynı anda, tıpkı tepenin zirvesindeki Kaya gibi, yuvarlanarak maddeye”düşer” .

Ruhun uzamsal yansımasıyla, zamanla savaş adı verilen savaşı sürdüğü müddetçe, ruhun maddedeki bilinçli yansıması bir öz olduğunu anımsayamaz.

Şöyle düşünebiliriz : Boşluk beklentilerin, umutların, hayallerin her şeyin kaynadığı bir kazandır. Her an bir hayal boşluktan fırlayarak madde parçacıkları halini alır ve boşluk bu parçacığı olabildiğince çabuk bir şekilde geri almaya çalışır. Ancak yaratılan madde, tıpkı kafesten kurtulan bir kuş gibi, kanatlarının varlığının farkına varır ve ” hayır almayayım” der. Bir yanılsama içinde ” Nihayet özgürüm” diye haykırır. Büyük patlama işte bu şekilde gerçekleşmiştir. Bu olaydan 10-20 milyar yıl sonra, tinsel bir arayış içindeki bizler, özümüzü özgürleştirmeye , özün sınırlı bir yayılımı olan ruhu, maddi bağımlılık tuzaklarından kurtarmaya uğraşıyoruz. Maddi arayışlarımızda olabildiğince büyük servet peşinde koşuyoruz 🙂 zaman ve zamansızlık arasındaki savaş hiç bitmiyor. 

Bağımlılık kozmik bir süreçtir. Algılanması güç , her yere yayılan bir şeyin yansımasıdır. Madde ve bilincin bunlara sahip olma potansiyelini barındıran hiçlikten yaratılışının . Kuantum fiziğinin kuramları, Budist öğretiler ve Peru ormanlarındaki şamanların görüşleri bu konuda ilginç bir şekilde birbirlerine çok yaklaşıyor. Bağımlılık tüm yaşam biçimlerini kapsar ve tüm bağımlılıklar ruhun maddi bir şekil alma arzusundan kaynaklanır. Sonuç olarak , bağımlılık, insanın tinsel boyutunu dikkate almadan tedavi edilemez.  Öncelikle tüm bağımlılıkların kökeninde maddi bir form bulma arzusunun yattığını kavramamız gerekir. Ruh maddeye dönüştüğü anda bağımlı hale gelir ve nihayetinde kendisini bir benlik olarak görmeye başlayarak acı çeker. Ruhun acılarından kurtarılabilmesi özün soyut duruma dönmesi gerekir. Bir anlamda tuzağa düşen ruh en değer verdiği duygudan, gerçeklikten vazgeçmelidir.

Bu maddeye dönüşme sürecinin gerçekleştiğini ve neden acı verdiğini incelememiz gerekir. Bu dönüşün evrenin ortaya çıkışı İçin gereklidir ve nasıl ki geceyi sabah izler, maddeye dönüşmeyide ızdırap izler. 

Sevgi’yle 

Yasemin Emre

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s