İnsanlığın Öyküsü Sensin/ Krishnamurti

 13 yaşındayken Theosophical Society tarafından “dünya öğretmeni” olarak seçildi. Konuşmaları ve yazıları herhangi bir dinle bağlantılı değildir. Kendisine mesihlik yakıştırılmış olmasına rağmen bunu kesinlikle reddetmiştir. Bütün dünyada geniş bir dinleyici kitlesine ulaşmış olmasına rağmen çevresindekiler tarafından oluşturulan örgütü kendisi dağıtmıştır.

Merhaba,

Kendini İyileştirmek

Dr. D kendisini iyileştiremezken başkalarını iyileştirdiğini söyledi; hastaların kafalarını karıştıran SORULAR onunda kafasını karıştırıyordu. Başkaları ile ilgileniyordu ama söz konusu kendisi olduğunda iç huzuru yoktu.

Başkalarına kendilerini iyileştirebilsinler diye kelimeleri aracılığıyla yardım etmek ne kadar da kolaydır! Fakat asıl zor olan kişinin kendisini iyileştirmesidir ! Kişinin bunu yapabilmesi için, kendisi ile barış içinde olabilmesi için, çevresini ısrarla ördüğü saygınlık, zenginliğini gösterme çabası ve onla rın getirdiği tüm duvarları yıkmalıdır: arkadaşlar, dostlar, saygınlık, öğrenmenin görkemi gibi. Bunları şu yüzden belirttim: doktorunda fark ettiği gibi bunlar onun sahip olduklarıydı. Bu yüzeysel yetenekler benlik çiliğin seçkin katmanları hasret duyduğu huzuru fark etmesini engellemişti.

Tek bir gerçeklik, ikincisi olmayan tek bir yüce vardır. Tek bir insanlık ve tek bir doğruluk vardır ve bunun farkındalığı herhangi bir yolda, sizden başka herhangi bir kimse de yatmaz. Kendi kurtuluşunuza arayın, o zaman dünyayı karmaşa ve çatışmadan, kederden ve düşmanlıktan kurtarırsınız. Çünkü siz dünyasınız ve sizin sorunlarınız dünyanın sorunlarıdır.

Sevgiyle

Yasemin Emre

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s